Apie dažus

Kodėl HERBATINT® yra „natūraliausia plaukų dažų atmaina“?

  • Herbatint sudėtyje nėra amoniako, kuris, kaip žinia, pažeidžia plaukų skaidulas.
  • Herbatint sudėtyje nėra parabenų – jie konservuojami natūraliomis priemonėmis.
  • Dažant naudojamas labai nedidelės koncentracijos vandenilio peroksidas – taip išsaugoma nepažeista plauko struktūra. Vandenilio peroksido koncentracija paruoštame dažų mišinyje yra apie 3 – 4 proc. (priklauso nuo pasirinktos spalvos) – panašios koncentracijos vandenilio peroksidas naudojamas pvz. žaizdoms dezinfekuoti namų sąlygomis.
  • Herbatint sudėtyje yra penkių augalų ekstraktai, padedantys geriau prasiskverbti dažams, minkštinantys ir saugantys plaukus bei slopinantys galvos odos dirginimą viso dažymo metu.
  • Herbatint dažuose labai mažai cheminių medžiagų. Cheminių medžiagų koncentracija yra daug žemesnė nei reikalauja įstatymas, todėl dažai itin saugūs naudoti.
  • Gaminant Herbatint dažus naudojami tik gryni dažikliai, naudojami farmacijos pramonėje. Šių dažiklių molekulės yra labai smulkios. Tokia dažiklių sandara sudaro galimybę dažikliui lengvai ir giliai prasiskverbti į plaukų skaidulas. Tai užtikrina spalvos intensyvumą ir ilgaamžiškumą nesusilpninant paties plauko.
  • Herbatint dažai gaminami pagal atidžiai subalansuotą formulę, parenkant kiekvienai spalvai optimalų visų sudedamųjų dalių santykį, užtikrinant nepriekaištingą rezultatą ir panaudojant kuo mažiau chemikalų. Keturiasdešimtmetės patirties dėka pavyko puikiai ištirti ir panaudoti augalinių ekstraktų ir organinių dažiklių sąveiką.
  • Herbatint dažai gaminami iš pačios aukščiausios kokybės žaliavų, kurias tiekia puikią reputaciją turinčios Europos farmacinės kompanijos. Žaliavos kruopščiai tikrinamos, siekiant užtikrinti ilgalaikę spalvą, visiškai atitinkančią nurodytą paletėje. Antica Erboristeria įranga atitinka aukščiausius gamybai keliamus reikalavimus.
  • Perdirbimui tinkamos ir taršą mažinančios pakuotės: kartonas ir popierus, iš kurių gaminamos dėžutės bei instrukcijos – neblizgūs, todėl tinka perdirbti, o pigmento ir ryškiklio buteliukuose galima laikyti nepanaudotas medžiagas, kurias bus galima sunaudoti vėliau, todėl jos be reikalo neišmetamos į aplinką. Produktai nėra bandomi su gyvūnais.

Herbatint® dažų ypatybės

  • Herbatint dažuose nėra amoniako; nedidelis kiekis cheminių medžiagų. Lyginant su kitų gamintojų dažais, Herbatint nauojamas pačios mažiausios koncentracijos vandenilio peroksidas, kurio koncentracija dažymui paruoštame mišinyje yra tik 10 – 16 tūrio dalių, priklausomai nuo spalvos.
  • Herbatint dažų sudėtyje yra augalų ekstraktų, kurie naudingi ir plaukams, ir galvos odai – alavijų, baltųjų putonių, beržų, hamamelio ir rausvažiedžių ežiuolių (plačiau galite paskaityti skyrelyje apie augalų ekstraktus).
  • Herbatint dažų formulė ir naudojimo būdas (indas ir šepetėlis) mažina nebūtiną odos sąlytį su dažikliais.
  • Herbatint veiksmingai nudažo žilus plaukus jau pirmojo dažymo metu.
  • Herbatint dažus paprasta matuoti, maišyti ir naudoti. Spalvas galima maišyti vienas su kitomis. Herbatint dažai yra žėlės pavidalo, todėl jiems būdingi ir skysčio, ir kremo pranašumai:
  • Juos lengva pamatuoti kaip skystį
  • Juos lengva užtepti kaip kremą, o užtepus, plaukai nebūna šlapi ir dažai niekur nenuvarva.
  • Herbatint konservuojami natūraliu augalinių ekstraktų mišiniu – paprastasis raudonėlis (origanum vulgare), paprastasis čiobrelis (thymus vulgaris), Šri Lankos cinamonas (cinnamonum zeylanicum), rozmarinai (rozmarinus officinalis), tikroji levanda (lavandula angustifolia), kanadinė auksašaknė (hydrastis canadensis).
  • Dažai šviesina dviem tonais.
  • Herbatint paletę sudaro 30 gražių natūralių spalvų, kurias kuo puikiausiai galima maišyti tarpusavyje. Herbatint dažais nudažytiems plaukams galima naudoti ir kitokius gražinimo būdus – pvz. šviesinti „plunksnelėmis“.

Augalų ekstraktai

Aloe Barbadensis (tikrasis alavijas)

Aloe Barbadensis (tikrasis alavijas)

Iš 250 alavijų rūšių, Herbatint gamintojai pasirinko Barbadensis, dar vadinamą Aloe Vera, nes šis augalas turi daugiausiai ir įdomiausių veikiųjų medžiagų. Žaliavai naudojami tik ekologiškomis sąlygomis išaugę augalai. Sudėtyje esantys enzimai, proteinai, mukopolisacharidai, karbohidratai, vitaminai A, C ir E bei pantenolis ne tik išsaugo plauko gyvybingumą ir apsaugo jį viso dažymo metu, bet kartu padeda dažų pigmentams prasiskverbti giliau į plauko kamieną, kad spalva išsilaikytų ilgiau. Be to, Aloe Vera pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, mažina odos dirginimą, maitina ir apsaugo odą, todėl dažus daug geriau toleruoja jautrūs ar turintys polinkį į alergijas vartotojai.
Betula Alba (baltasis beržas)

Betula Alba (baltasis beržas)

Baltasis arba sidabrinis beržas – plačiausiai Europoje paplitusi beržų rūšis. Sidabrinę spalvą beržo kamienui suteikia betulinas, pasižymintis ypatingomis balzaminėmis savybėmis. Jis ne tik išsaugo plauko gyvybingumą ir atkuria mineralų pusiausvyrą, bet taip pat pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir apsaugo galvos odą dažymo metu.
Limnanthes alba (baltoji putonė)

Limnanthes alba (baltoji putonė)

Baltosios putonės – nedideli žydintys augalai, kilę iš šiaurinės Kalifornijos ir pietinio Oregono valstijų. Šiuo metu jie paplitę visoje Šiaurės Amerikoje. Pavadinimas atspindi žydinčių augalų vaizdą, nes maži balti žiedeliai atrodo ant žemės kaip putos. Veikliosios medžiagos – vitaminai E ir F, proteinai, skaidulos, aminorūgštys ir gliukozė – susikoncentravusios augalo sėklose, iš kurių šaltuoju būdu spaudžiamas vertingas ekstraktas. Ekstraktas maitina plauką ir prisideda prie spalvos ryškumo bei tvarumo palaikymo.
Hamamelis Virginiana (sodinis hamamelis)

Hamamelis Virginiana (sodinis hamamelis)

Tipinis Šiaurės Amerikos augalas, dabar dažnai auginamas ekologiškomis sąlygomis, siekiant išlaikyti aktyviąsias medžiagas, esančias gausiai derančiuose augalo kauliukuose. Kauliukai šaltai malami, siekiant išgauti juose esančius eterinius aliejus, riebiąsias rūgštis ir flavonoidus, suteikiančius spalvai ryškumo ir tonizuojančius bei valančius galvos odą.
Echinacea Angustifolia (siauralapė ežiuolė)

Echinacea Angustifolia (siauralapė ežiuolė)

Daugiausia ežiuolinių šeimos augalų randama Arkanzaso valstijoje. Iš jų nuo seno buvo gaminamos vaistinės ištraukos. Iš viso yra devynios ežiuolių rūšys, bet siauralapė yra labiausiai vertinama kosmetikos gamyboje. Būtent šio augalo ekstraktas naudojamas gaminant ir Herbatint dažus. Aktyviosios medžiagos, išgaunamos iš augalo lapelių – riebiosios rūgštys, betainas, polisacharidai – pasižymi drėkinamuoju ir antiseptiniu poveikiu galvos odai bei palankiai veikia plauko struktūrą.

Kodėl Herbatint® pripažintas saugiu produktu?

 

Prancūzų vartotojų tyrimų organizacija PARIS – 60 Million Consumers ištyrė 15 rinkoje gerai žinomų ir plačiai paplitusių bei 3 natūralių plaukų dažų, kuriais šiuo metu yra prekiaujama Europoje ir JAV, pavyzdžius, siekdama nustatyti jų efektyvumą ir saugumą. Iš visų 18 pavyzdžių, vieninteliai Herbatint dažai buvo pripažinti kaip pakankamai saugūs naudoti ir kartu suteikiantys visiškai vartotojus tenkinančią natūralią ilgalaikę spalvą.

Kiekvienas iš produktų buvo įvertintas keliais aspektais: tikimybė sudirginti ar padidinti organizmo jautrumą, mutageninė ir kancerogeninė rizika, reprodukciniai toksinai, vadovaujantis Europos Sąjungos Vartotojų saugumo mokslinio komiteto (CSSC) priimtais standartais. Remiantis toksikologinių tyrimų ataskaitomis priimtinais pripažinti tik Herbatint ir dar dveji kiti natūralūs plaukų dažai, nes jų sudėtyje rasta labai nedaug galinčių sukelti jautrumą ar toksiškų medžiagų.

“Mums buvo malonu išgirsti šio tyrimo rezultatus”, – pasakė kompanijos “Bioforce USA” platinančios Herbatint dažus Jungtinėse Amerikos Valstijose prezidentas Pierce Sioussat. “Mes jau daugelį metų kartojame, kad Herbatint dažų sudėtyje yra mažiausias kiekis cheminių medžiagų, būtinų gražiai ilgalaikei plaukų spalvai išgauti. Kai mūsų teiginius patvirtina toks patikimas ir nešališkas tyrėjas, jų svoris neabejotinai išauga.”

 

Kodėl HEBATINT® nepažeidžia plaukų skaidulų ir nesuardo plauko struktūros?

Kelios pastabos apie plaukų dažymą:

Šiuo metu dauguma tradicinių ilgalaikių plaukų dažų, kuriuos galima įsigyti parduotuvėse, veikia oksidacijos principu. Medžiagų, kurių pagrindu gaminami tokie dažai, sudėtyje beveik nėra arba yra labai nedaug dažiklių. Šios medžiagos tampa dažikliais tik „besioksiduodamos“ , sujungiant jas su „dažuomoju komponentu“, kurio sudėtyje yra deguonies (pvz. vandenilio peroksidu).

Oksidavimosi procesas turi įvykti labai giliai plauko kutikulėse. Kuo giliau vyksta oksidavimosi procesas, tuo ilgiau laikosi spalva. Tokia giluminė oksidacija užtikrina, kad spalva neišbluks daug kartų plaunant plaukus. Tačiau būtina užtikrinti, kad šis oksidavimasis vyktų subalansuotai, nepažeidžiant plauko keratino. Keratinas – pagrindinis skaidulinis baltymas, iš kurio sudarytas plaukas.

Gilų dažo prasiskverbimą į plauko kutikules užtikrina šiluma, išsiskirianti oksidavimosi metu. Išsiskiriančios šilumos kiekį reguliuoja dažant naudojamas dažiklių ir vandenilio peroksido santykis.

Dažiklių, turinčių stambiamolekulinę sandarą, prasiskverbimas įmanomas tik atitinkamai padidinus šilumos kiekį, kuris sąlygoja platesnį kutikulių atsivėrimą. Norint padidinti šilumos kiekį, reikia didinti oksidavimosi procesui naudojamų dažiklių ir vandenilio peroksido koncentraciją. Taigi, naudojant stambiamolekulinės sandaros dažiklius, padidėja dažymui naudojamų cheminių medžiagų lyginamasis svoris. Toks produktas yra gerokai agresyvesnis ir žalingesnis plaukams.

Be to, ilgainiui nuolat verčiant kutikules atsiverti ir užsiverti, plaukai gali būti nebepataisomai sužaloti, o plaukų keratinas suardytas.

 

Tai kaipgi HERBATINT® padeda išvengti plaukų žalojimo ir jų sandaros suardymo?

Nes Herbatint veikia kitaip:

  • Herbatint neverčia plaukų kutikulių atsiverti, kad dažiklių molekulės galėtų patekti į vidų ir būtų pasiektas ilgalaikiškumo efektas. Priešingai, Herbatint pakanka natūralaus plaukų kutikulių porėtumo.
  • Gaminant Herbatint naudojami tik smulkiamolekulinės sandaros dažikliai. Nors kai kas gali ginčytis, teigdamas, kad didesnės dažiklių molekulės gali stipriau prisitvirtinti prie vidinės kutikulių struktūros, mažos molekulės lygiai tiek pat veiksmingos siekiant spalvos ilgalaikiškumo. Be to, Herbatint dažų ilgalaikiškumą užtikrina speciali jų formulė, kurioje sumaniai derinami smulkiamolekulinės sandaros dažikliai ir vertingi augalų ekstraktai, užtvirtinantys spalvą plauko viduje.
  • Naudojant smulkiamolekulinės sandaros dažiklius, galima naudoti mažesnės koncentracijos vandenilio peroksidą, taip sumažinant lyginamąjį cheminių medžiagų svorį dažuose – tai palankiai veikia plaukus.
  • Herbatint dažuose yra augalinių ekstraktų, stimuliuojančių ir gerinančių kutikulių pralaidumą bei saugančių jų struktūrą.
Pagaminti gerai subalansuotus kokybiškus plaukų dažus – nelengva užduotis. Tam reikia patirties, tikslumo ir daugybės bandymų. Ypač su dideliais sunkumais susiduriama siekiant veiksmingai nudažyti žilus plaukus, todėl visame pasaulyje dominuoja tik keletas išties kokybiškų prekės ženklų.